سرتیتر خبرها
همایش و نمایشگاه فرش تا عرش - یکشنبه, 24 بهمن 1395 11:15
گالری فرش دستباف فرش تا عرش - دوشنبه, 18 بهمن 1395 10:51

سید مصطفی ترابی : عدالت آن است که پرداخت مالیات در تمام اقشار جامعه بصورت یک فرهنگ صورت پذیرد

سید مصطفی ترابی : عدالت آن است که پرداخت مالیات در تمام اقشار جامعه بصورت یک فرهنگ صورت پذیرد

سید مصطفی ترابی در جلسه ای که با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ، مدیرکل دارائی استان ، پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی دیگر از صاحبان صنایع و بنگاههای اقتصادی استان عصر روز شنبه در محل اتاق بازرگانی صنایع و معادن کرمان تشکیل شده بود به بیان مسائل ، خواسته و پیشنهادات همصنفان و اعضاء انجمن کارآفرینان رفسنجان پرداخت .

به گزارش روابط عمومی انجمن کارآفرینان در گفتگویی با جناب آقای سید مصطفی ترابی مدیرعامل صنایع کاشی و سرامیک الماس کویر و عضو انجمن کارآفرینان رفسنجان ایشان که به نمایندگی از صنایع شهرستان ، در جلسه ای حضوری با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ضمن بیان مشکلات کارآفرینان رفسنجان بر لزوم رعایت عدالت در بحث پرداخت مالیات توسط تمام اقشار جامعه تأکید کردند.

به گفته مدیرعامل صنایع بزرگ کاشی الماس کویر رفسنجان پرداخت مالیات از قدیم الایام و در دیرینه های مذهبی و همچنین تاریخ مدنی کشورما مرسوم و بعنوان فعلی معقول تعریف و پذیرفته بوده است و امروز جای سوأل است که چرا برخی از فعالان اقتصادی در این زمینه نسبت به ادای دین خود به دولت و بیت المال کوتاهی وافر دارند .

سید مصطفی ترابی در خطاب به دکتر تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفته است :

در بحث پرداخت مالیات بر عملکرد بنگاههای اقتصادی تقبل زیان و ضرر فروش بایستی مورد تأیید این سازمان و گنجاندن آن در هزینه های قابل قبول پذیرفته باشد ، چرا که هستند تعداد زیادی از واحدهای تولیدی که به دلیل اعمال حسن همکاری با سیستهای کلی نظام و ایجاد راهکار برای عبور از بعضی چالشهای مالی خصوصاٌ حمایت از حقوق کارگر کالاهای خود را با قیمتی خارج از عرف و همراه با ضرر به فروش میرسانند .

مدیرعامل صنایع الماس کویر از قطع جوایز صادارتی در تمام بخشها ، کم توجهی دولت به عدم افزایش نرخ فروش محصولات اکثر صنایع تولیدی در راستا با رشد تورم رشد هفت درصدی مالیت بر ارزش افزوده طی سنوات گذشته نیز به نمایندگی از اعضاء انجمن کارآفرینان ابراز گلایمندی داشت .

سید مصطفی ترابی در ضمن گفتگو با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درخواست کتبی دفتر انجمن کارآفرینان که تجمیعی از درخواستها و مشکلات اعضاء این انجمن بود را تسلیم وی و بر ارزش این نامه که حاکی از گفته ها و خواسته های مجدانه صاحبان صنایع شهرستان رفسنجان است و به نحو خلاصه ای از ساعتها بررسی و گفتگوی چند جانب میباشد تأکید و مجدانه اعلام داشت که در انتظار پاسخگویی صریح سازمان امور مالیاتی کشور در این راستا خواهیم بود .

مدیرعامل شرکت الماس کویر و عضو  انجمن کارآفرینان رفسنجان اهم  درخواستهای اعضاء انجمن را اینگونه قلمداد داشت :

-تهاتر مالیات بر ارزش افزوده برای سازمانهایی که با ارگانها و سازمانهای در ارتباط کاری و معامله هستند .

-تهاتر یارانه صنعت با مالیات

-با توجه به زیان صنایع از یکطرف و لزوم ارایه صورتهای مالی با سود حداقلی برای رفع مشکل اعتبار شرکتها نزد بانک ، برگشت هزینه ها به حداقل برسد .

-پذیرفتن اعتراضات به حق مؤدیانی که در شرایط فعلی به زیان افتاده در صورتی که اداره مالیاتی از شرایط زیانی شرکتها هم مالیات میگیرد .

-کاهش نرخ ارزش افزوده به دلیل استنکاف مشتریان عمده از پرداخت آن . به عبارت دیگر مشتریان بزرگ ارزش افزوده ایی که می پردازند را با اخذ تخفیف ازکارخانه و معادل یا بلکه بیشتر از آن جبران میکنند .

-محاسبه عادلانه مالیات ، ایجاد تمهیداتی به جهت دریافت مالیتهای معین شده بصورت بلند مدت ، پذیرش هزینه های تولید و اداری نیز به نحوی راه گشا و مسبب کاهش بخشی از مشکلات ایشان گردد .

-تغییر نحوه محاسبه مالیات ، در سالهای اخیر شاهد این مورد هستیم که سازمان امور مالیاتی نسبت به اظهارنامه و دریافت مالیات سنوات گذشته واحدهای تولید می باشد و این در صورتی هست که با توجه به رکود فروش ، هزینه های ثابت با کاهش تولید باعث افزایش بهای تمام شده محصول گردیده و در نتیجه سود واقعی کاهش یافته است .


 

بازدید 1294 بار

اطلاعات عمومی

 •  
  کار یابی

  رسیدن به شغل مورد نظر

   
 •  
  فرهنگ کار آفرینی چیست

  تعریف فرهنگ

   
 •  
  پاره ای از برنامه ها

  پاره ای از برنامه ها

   
 •  
  شرایط عمومی عضویت

  شرایط عمومی عضویت

   
 •  
  تفاهم نامه همکاری انجمن

  تفاهم نامه همکاری انجمن کار آفرینی رفسنجان با دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان

   
 •  
  مدرسه تابستانی کارآفرینی

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %