سرتیتر خبرها
همایش و نمایشگاه فرش تا عرش - یکشنبه, 24 بهمن 1395 11:15
گالری فرش دستباف فرش تا عرش - دوشنبه, 18 بهمن 1395 10:51

کارآفرین و تأمین مالی کارآفرینانهبه نام توانای مطلق

روزی ده روزی رسان

کارآفرین و تأمین مالی کارآفرینانه 

اکنون فرصتی پیش رو داریم که با شناخت کارآفرین و چالش های اصلی که

کارآفرینان با آن مواجه هستند و حل آن که از وظایف اصلی یک کارآفرین است

تامین مالی برای راه اندازی کسب و کار است.

کارآفرین

کارآفرینان کسانی هستند که با ایجاد محصولات و خدمات نوین مورد نیاز مردم ،

درآمد خوبی کسب می کنند . معمولاً گمان می رود که کارآفرینان فقط در راه

 اندازی شرکت ها تبحر دارند . در هر حال ، آنها از هیچ کسب و کاری جدید خلق می کنند . آنها به رغم مخاطرات بسیار ، پیشگام کارهای جدید می شوند . درست است که برخی شرکت های بزرگ را کارآفرینان بنا نهاده اند ، ولی یک راننده تاکسی هم می تواند کارآفرین باشد .واژة کارآفرین در فارسی در بردارندة معنای موفقیت است . این واژه به معنای محصولات ، ابداعات ، کیفیت و خدمات نوین ایت . در درون یک شرکت ، این واژه به معنای نوع خاصی از روحیه ، سرزندگی و فضیلت است . از همه مهمتر این واژه به اشخاص پر اراده ای اطلاق می شودکه اراده ، خلاقیت ، پایداری و موفقیت اجتناب ناپذیرشان ، آنها را به رهبران و قهرمانان روز تبدیل می کند . نگرش مثبت مردم به کارآفرینان ، از همین رو است . تب و لرز یک اقتصاد ناپایدار ، ارزش والای این زنان و مردان را به ما می فهماند . چرا که امنیت اقتصادی آیندة ما ، تا حد زیادی ، بر کیفیت کار کارآفرینان متکی است .

امروزه بیشتر مشاغل جدید را شرکت های کارآفرینی خلق می کنند . کالاها و خدمات برتر ، فن آوری نوین و پیشرفت ها عموماً از مراکز کارآفرینی نشأت می گیرند . ریشه رشد و شکوفایی ما در شرکت های کوچک و کارآفرینان کوشایی است که مشتاقانه نظریات نوین خود را عملی می کنند .  

مزایای کارآفرینی :

شرکت شما از جنبه های مختلف منافع شما را تأمین می کند :

دستمزد :  هیچ چیز مانند یک شرکت سودآور ، درآمدزا نیست ،پس از مدتی شما باید بتوانید درآمدی بسیار بالاتر از دستمزدی به دست آورید که در صورت کار برای دیگران دریافت می کردید . در پایان سال ، پاداش شما ، پول زیاد خواهد بود این پس انداز چشمگیر را باید برای سرمایه گذاری و خریدهای  استفاده کنید .

امنیت : اگر بتوانید چند سال پیاپی درآمد خوبی داشته باشید ، گام بلندی در راستای امنیت برداشته اید . پس از آن ، یک برنامه تسهیم سود و یک برنامه بازنشستگی وجود دارد که به محض برخورد شرکت با موانع و مشکلات ، می توانید از آنها استفاده کنید و برای سال های آتی شما ، دارایی بی نظیری خواهد بود .

ایجاد دارایی : با رشد و سودآوری شرکت شما ، ارزش آن بالا می رود ، پس خود شرکت هم واحدی مجزا می شود که در ازای مبلغ قابل توجهی قابل فروش می شود . طبیعتاً هر چه شرکت ، سودآورتر شود ارزش آن هم افزایش می یابد . به مرور زمان یک شرکت می تواند ارزشمند شود و فروش نهایی آن ، آینده شما را تا ابد تأمین کند .

مزایای جنبی : یک شرکت ، مزایای کوچک بسیاری در اختیار شما قرار می دهد ، مانند خودرویی برای مقاصد کاری ، پرداخت هزینة سفرهای شغلی و تفریحی ، وام های کوتاه مدت یا بیمة خانه شما .

استقلال : کسب و کار شخصی شما می تواند شما را از شر نگرانی های مالی برهاند و به شما اجازه دهد ، سرنوشت خویش را رقم زنید . شرکت شما ، استقلال و رهایی از دست رؤسا و کارفرماها را برای شما به ارمغان می آورد .

رضایتمندی : هیجان و چالششرکت شما ، زندگی تان را فوق العاده مهیج می کند . کسب و کار شخصی برای شما یک خشنودی عمیق روانی به ارمغان می آورد و بی حوصلگی و بی قراری را از زندگی شما حذف می کند .

دلائل عدم تمایل همگانی به کارآفرینی :

با این همه مزایا ، آیا نباید همه مایل به کارآفرینی باشند ؟ واقعیت این است که تنها اقلیتی به فکر راه انداختن کسب و کاری برای خود هستند. چرا افراد بیشتری ، شرکت هایی برای خود راه نمی اندازند ؟ مهم ترین دلیل ترس است . آنها می ترسند حقوق ماهیانه خود را از دست بدهند . آنها نمی توانند ریسک ، عدم اطمینان و فکر بی پولی را تحمل کنند . فکر صورت حساب های پرداخت نشده و بی پولی ، آنها را به وحشت می اندازد .

دلیل دیگری که باعث می شود افراد کمی ،برای خود کار کنند ، نبود سرمایه اولیه برای آغاز کار است . فقدان سرمایه دست و پای خیلی ها را بسته است . کمبود پول مسلماً یک دردسر برای آغاز کارآفرینی است ،ولی راه های فراوانی برای به دست آوردن پول وجود دارد . همیشه برای فرار از کابوس های مالی راه هایی وجود دارد . پول همیشه وجود خواهد داشت . گرچه این سخنان مثل یک خیال ، یک وهم و یا یک رؤیا می ماند ، ولی به یاد داشته باشید که مشکلات مالی همیشه حل می شوند موفق ترین کارآفرینان نیز همین را به شما خواهند گفت . به قول جان ویلارد ماریوت ، بنیان گذار هتل های زنجیره ای ، « وقتی برای خودتان کار می کنید ، یا یک نوآور می شوید و یا چیزی نمی خورید » . به عبارت دیگر ، کمبودهای مالی شما را مجبور به یافتن راه حل می کند و گر چه برای مدتی سخت می گذرد ولی مشکل ، بالاخره حل می شود . هر کجا پنهان شوید، زندگی سهم شما از سختی ها را برایتان به ارمغان خواهد آورد .

آری  ، شما باید یک کارآفرین شوید . چرا بهترین استفاده را از زندگی خود نکنید ؟ چرا به میزان نیاز پول کسب نکنید ؟ چرا برای خود ، کار نکنید و اسیر دستورات دیگران باشید ؟ شما حق انتخاب دارید و نیازی هم به توانایی یا استعدادی خاص ندارید . تنها لازمة کار شجاعت به میزان کافی است . یکی از شجاع ترین و بزرگترین کارآفرینان چنین بیان می کند :     شجاعانه ، جسورانه و بدون واهمه زندگی کنید . لذت موجود در رقابت و ارائه هر چه در چنته دارید را مزمزه کنید                   

روش های گوناگونی برای تامین مالی کارآفرینانه در طول چرخه حیات یک کسب و کار معرفی شده است . روش هایی از قبیل استفاده از پس اندازهای خود فرد، مشارکت دوستان و آشنایان و تامین مالی از طریق موسسات مالی .  اکثر کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کارشان نگاهی به بانک ها دارند. اما مقررات و آیین تامین مالی از طریق بانک ها متناسب با کسب و کارهای نوپا نیست. اغلب بایستی پس از طی مراحل دست و پا گیر و معمولا کند نسبت به تامین وثیقه مورد اطمینان بانک اقدام کرد. این وثیقه در بیشتر موارد اسناد مالکیت یک ملک است و کارآفرینان جوان در تامین آن مشکل دارند . از سوی دیگر افرادی را در جامعه می بینیم که به دنبال سرمایه گذاری به روشی هستند که بازده مناسبی برای آن ها داشته باشد. یعنی ما در جامعه با پدیده ای مواجهیم که برخی به دنبال سرمایه گذار هستند و گروهی که صاحب سرمایه هستند به دنبال کسب و کاری سودآور که در آن سرمایه کذاری کنند . یکی از نهادهای مالی که در دنیا برای حل این چالش بوجود آمده است صندوق های سرمایه گذاری مخاطره پذیر است. در ایران نیز چندین صندوق داریم که بیشتر وابستگی دولتی دارند. اگر مقررات این صندوق ها به گونه ای تنظیم شود که هم سرمایه گذار و هم کارآفرین به آن اعتماد کندو بخش خصوصی بتواند آن را توسعه دهد ممکن است بخشی از مشکل تامین سرمایه برای ایجاد کسب و کار حل شود. امید است که متولیان امر زمینه لازم برای ورود بخش خصوصی به ایجاد صندوق های سرمایه گذار مخاطره آمیز را فراهم کند .                                                                                            

بازدید 228 بار

اطلاعات عمومی

 •  
  کار یابی

  رسیدن به شغل مورد نظر

   
 •  
  فرهنگ کار آفرینی چیست

  تعریف فرهنگ

   
 •  
  پاره ای از برنامه ها

  پاره ای از برنامه ها

   
 •  
  شرایط عمومی عضویت

  شرایط عمومی عضویت

   
 •  
  تفاهم نامه همکاری انجمن

  تفاهم نامه همکاری انجمن کار آفرینی رفسنجان با دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان

   
 •  
  مدرسه تابستانی کارآفرینی

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %