سرتیتر خبرها
همایش و نمایشگاه فرش تا عرش - یکشنبه, 24 بهمن 1395 11:15
گالری فرش دستباف فرش تا عرش - دوشنبه, 18 بهمن 1395 10:51

مهندس محمدی انارکی در جمع اعضاء انجمن کارآفرینان رفسنجان

استان کرمان بیشترین رشد مالیاتی را داشته است ما مطالبه گر نیستیم

 

نماینده مردم رفسنجان گفت: کشور 9 درصد افزایش رشد مالیاتی و استان کرمان31 درصد بزرگترین رشد را داشته از سال 93 تاالان سه برابر شده، یکی از دغدغه ها این است در حالیکه در شهرهای بزرگتر بسیار کمتر از این است .

 

انارکی محمدی در نشست با جمعی  از اعضاء انجمن کارآفرینان و صاحبان صنایع و مشاغل بزرگ شهرستان رفسنجان که با حضور حریری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در محل دبیرخانه انجمن کارآفرینان برگزار شد، اظهار داشت: ما مطالبه گر نیستیم ادارات ما به همین عادت کردند فکر نمی کنند که آنها باید پای کار آیند باید دلمان برای شهرستان بسوزد.

 

وی افزود: کشور 9 رصد افزایش رشد مالیاتی استان کرمان31 درصد بزرگترین رشد را داشته از سال 93 تاالان سه برابر شده، یکی از دغدغه ها این است در حالیکه در شهرهای بزرگتر بسیار کمتر از این است.

 

انارکی محمدی بیان داشت:  از دستگاه اجرایی هم انتظار دارند که اقدام کنند چرا زیر ساخت آب شهرستان رفسنجان باید اینگونه باشد ، ما مسئولین قوی داشتیم در حالیکه توجیه داریم اما نتوانستیم راه آهن یزد را رفسنجان وصل کنیم.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته مرز هوایی رفسنجان به زودی به همه جا راه می افتد این زیر ساخت باید فراهم شود.

 

نماینده مردم رفسنجان اذعان داشت: یکی از سخت ترین قانون های کار را ما داریم اگر قانون رعایت شود اول به نفع کارگر است تا کارفرما.

 

وی افزود: پیشنهادات می توانند تبدیل به طرح بسیاری اط طرح ها به اجرا گذاشته شده و در حال انجام است.

 

انارکی محمدی بیان داشت: تحریم ها بسیار مشکل ایجاد کرده برای کشور ، بعد از برجام اگر در جهان باز شود ما باید با جهان رقابت کنیم اگر ما کیفیت نداشته باشیم، هزینه های کار پایین نباشد و سرعت کار بالا نباشد حرفی برای گفتن نداریم.

 

وی خاطر نشان کرد: رفسنجان باید در ظرفیت مس منطقه تاثیر گذار باشد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم، بیش از 13 هزار قطعه خرید دارد که می توان سهم قابل توجه آن در این شهرستان تامین شود.

 

انارکی محمدی گفت: سر لجبازی عمل کردن تنها مردم ضرر می کنند، هر نگاهی باید مطرح شود و هدف تنها رضایت مردم است.

 

وی بیان داشت: کل دریافت یارانه ها از محل عاملان انرژی 44 هزار و 500 میلیارد تومان است، 42 هزار و 500 میلیارد تومان مستقیم به حساب نقدی مردم می رود، در بحث صنعت دولت پول ندارد که یارانه های صنعت را پرداخت کند.

 

انارکی محمدی تصریح کرد: یارانه ها دردی از جامعه دوا نمی کند، بعد از انتخابات ما مصمم هستیم که یارانه ها به کمیته امداد داده شود تا به نیازمندان برسد.

 

وی خاطر نشان کرد: پسته بازارش خراب بود و این ارتباطات و صداها موجب شد تا بهبود یابد، رفسنجان باید به جایگاه اصلی خود برگردد.

 

مهندس علی پور رئیس هیئت مدیره انجمن کارآفرینان رفسنجان گفت: مالیاتها افزایش یافته است ، انرژی باید بر اساس سالی که ۱۲درصد افزایش پیدا کند ۱۰۰درصدی افزایش پیدا کرده است ...

 

علیپور بیان داشت :ما برای سرمایه  گذار جوابی نداریم برای اینکه در سال ۸۱دوستان ،سه تا مجموعه بزرگ در رفسنجان به نام کاشی الماس ،برلیان و اروند چرخ و پسته اریا زده شد ولی تا به امروز کار خاصی انجام  نشده اگرهم بوده کاری در حد کمی بوده که تفسیر دارد از ان روز تا به امروز ما شاهد مشکلاتی چون ارزش افروده بودیم که ارزش افزوده ۹درصد شده جایزه صادراتی لغو شده است مالیاتها افزایش یافته است .انرژی باید بر اساس سالی که ۱۲درصد افزایش پیدا کند ۱۰۰درصدی افزایش پیدا کرده است .سختگیریها زیاد شده است با این وضعیت و شرایط امیدی به ادامه اشتغال نیست مگر مسئولین درست به مسائل توجه کنند.

 

سعید علیپور مقدم تصریح کرد :ما تحریم شدیم قبول داریم باید مقابله کرد بحثی نیست ایمان داریم ولی در کنار این بحث هم از داخل جامعه توسط بعضی مسئولین هم تحریم شده ایم .از جمله قطعی گاز ،برق و اب ومی باشد .

 

وی افزود : ما ده جلسه پیش استاندار رفتیم ولی جواب ندادند .کلا اشکالاتی در قوانین هست که باید قوانین کارشناس شود مثلا محیط زیست در سال ۹۱گزارشی از الماس تهیه کرده که یک سری الودگیهایی دارید دو ماه بعد بازدید کردند توسط افرادی که کارشناس نبودند .از ان روز تا به امروز یک میلیارد تومان هزینه کردیم محیط را درست کنیم دستگاه ها را تجهیز کنیم ولی همین یکی دوماه پیش جریمه ۴۰۰میلیون تومانی برای ما امد .

 

سعید علیپور مقدم تصریح کرد :تمام سخنان رهبری در رابطه با برخورد با کارفرما داریم اگر این موانع رفع نشوند هم دارایی ، تامین اجتماعی ، اداره گاز واداره کار وبا توجه به این مسائل امیدی نیست که برای اشتغال و ادامه کارافرینی اقدامی صورت گیرد .

 

سعید علیپور مقدم گفت :در قانون اداره کار قوانینی وجود دارد که بر کارفرما اجحاف می شود .پیشنهاد می دهیم صندوق کارآفرینی ایجاد شود که ما صندوقهای حمایتی در بحث کشاورزی است که ۴۹درصد دولت و ۵۱درصد بخش خصوصی اگر بتوانیم ازماده  ۱۸۰یا ماده ۱۲بشود صندوقی برای حوزه صنعت و کارافرینی در شهر راه اندازی شود بهتر بود.

 

رئیس هیت مدیره انجمن کارافرینان رفسنجان بیان داشت : طرح بوستان کارافرینی داریم که با شهرداری هماهنگ کردیم این بوستان نمادهایی از کارافرینی هستند که در ان بحث های اموزشی و سمینارهایی در این رابطه برگزار شود .

 

وی افزود : طرح دهکده سلامت برای حفظ خانواده و بالابردن انگیزه سرمایه گذار است که در دست اقدام داریم  که با شهرداری موافقت گردیده است و یک سری مجوزه ها و همکاری از طرف مسئولین لازم است و همچنین سرویس دهی به واحدهای صنعتی و میهمانان سرمایه گذار در این طرح صورت می گیرد .

 

سعید علیپور مقدم با بیان اینکه بحث مس و نگاه مس به رفسنجان مهم است گفت :بحث تغییر الگوی بهره برداری از منابع اب و خاک هم وجود دارد .بحث تغییر الگوی کشت و باغات پسته است که باید در نظر گرفته شود یا تغییر کاربری داده شود  .

 

وی افزود : کمیته بررسی منابع ابی و شهری است که این کمیته ها در انجمن فعال شدند یک اکیپ برای انجام این کار می خواهیم به دلیل کمبود و اعتبارات هنوز انجام نشده است .مهمترین چیز اطلاعات و منابع اطلاعاتی است که ما باید برایشان برنامه ریزی کنیم.

 

وی بیان داشت : کمیته اموزش کارگری و کارفرما و بحث کمیته راهبری کارافرینی داریم که نکات بحرانی را مشخص می کند وهمچنین نگاه ویژه به منطقه اقتصادی داشته باشیم هنوز به ما امکانات اب ، برق و سند زمین ندادند.

 

در جمع اعضاء انجمن کارآفرینان هر بانگی به گوش خواهد رسید  .

 

جناب دکتر حمیدرضا ایرانمنش در جلسه دیدار اعضاء انجمن کارآفرینان با آقای مهندس انارکی نماینده محترم مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت که جمع اعضاء انجمن کارآفرینان با وجو کثرت خود که از هر طیف و گروهی از مجموعه های کارآفرینی هشتند بهترین مکان برای کنکاش مشکلات بزرگ صنعت و خدمات شهرستان رفسنجان خواهد بود .

 

نایب رئیس هیت مدیره انجمن کارآفرینان ضمن بیان سابقه ، انگیزه ها و اهداف کلان این انجمن ادامه اینگونه جلسات را خصوصاً با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بسیار مفید و تأثیرگذار دانست و بر تداوم آن اصرار نمود .

 

آقای سید مصطفی ترابی مدیر عامل صنایع کاشی الماس کویر :

 

راه حل مشکل اشتغالزایی در رفسنجان و تمام سطح کشور مبارزه مبرم با تحریم هاست .

 

ایشان نیز در ادامه بحث مشکلات خاص واحدهای صنعتی به برخورد غیر اصولی و ناآگاهانه محیط زیست اشاره و از دستگاههایی مثل دارائی،تأمین اجتماعی و مجموعه تعاون،کار و رفاه اجتماعی انتظار رویکردی بهتر و منصفانه تر داشت .

 

آقای سید علی حسینی نژاد مدیر عامل مجموعه کاشی و سرامیک فخار و عضو هیئت مدیره انجمن کارآفرینان رفسنجان با یادآوری اینکه که گروه صنعتی در سطح شهر ستان بعد از مجتمع مس سرچشمه بیشترین سطح اشتغالزایی را دارد و با وجود دامنه خدمات و گستره مشکلات خاصش از مسئولین درخواست دیدگاهی خاص را داشته و همچنان در بهت تفاوت برخورد مسئولین استان همجوار ما یعنی یزد با مسئولین استان کرمان در برابر چالشهای صنایع است.

 

جناب مهندس فلاح مدیر عامل شرکت راهوار مس :

 

حضور عینی و دغدغه های مسؤلان بومی رفسنجان در میدان پسته به مراتب مداومتر و بیشتر از مسائل مربوط به مس است.

 

آقای مهندس شهید زاده قائم مقام مجموعه مجتمع صنعتی ولی عصر عج رفسنجان :

 

قانون کار باید و زودتر از منظر تعدیل تعهدات کارفرمایان اصلاح شود ...

 

 

بازدید 1339 بار

اطلاعات عمومی

 •  
  کار یابی

  رسیدن به شغل مورد نظر

   
 •  
  فرهنگ کار آفرینی چیست

  تعریف فرهنگ

   
 •  
  پاره ای از برنامه ها

  پاره ای از برنامه ها

   
 •  
  شرایط عمومی عضویت

  شرایط عمومی عضویت

   
 •  
  تفاهم نامه همکاری انجمن

  تفاهم نامه همکاری انجمن کار آفرینی رفسنجان با دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان

   
 •  
  مدرسه تابستانی کارآفرینی

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %